Kurier do Niemiec – stała praca czy chwilowy trend?

Kurier do Niemiec – stała praca czy chwilowy trend?

Każdego roku ogromna ilość osób emigruje z Polski do różnych Państw m.in. za lepszą pracą, wyższymi zarobkami. Jak podaje GUS w czołówce państw, które cieszą się największą popularnością wśród polskich emigrantów są m.in. Wielka Brytania, Holandia oraz Niemcy. Znaczący odsetek polskich emigrantów zostawia w Polsce domy i swoje rodziny, po to, aby zarobić na ich lepszy byt nie odrywając ich od ojczystej ziemi. Często rodziny, które pozostały w Polsce wysyłają im za pośrednictwem różnego rodzaju firm paczki z produktami, które są dużo tańsze w Polsce jak np. jedzenie a ludzie, przebywający za granicą różnego rodzaju produkty, które kosztują mniej na zagranicznym rynku. W związku rośnie popularność firm kurierskich, które w obrębie swoich usług proponują również przewożenie paczek. W tym artykule zastanowimy się nad tym czy popularność tej usługi do jednego ze wspomnianych wcześniej państw (tj. Niemiec) się utrzyma czy raczej wykazuje tendencję malejącą.

Posługując się danymi zgromadzonymi przez Główny Urząd Statystyczny możemy sądzić, że wysyłki zagraniczne kurierem do Niemiec będą jeszcze przez wiele lat cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ilość osób emigrujących do Niemiec każdego roku wzrasta i tak w roku 2004 było to 385 tysięcy a w roku 2016 687 tysięcy. Dodatkowo przez cały okres 2004-2016 liczba emigrantów stale rosła co może oznaczać, że tendencja ta utrzyma się również na lata kolejne. Dzięki tym danym możemy być praktycznie pewni, że liczba potencjalnych klientów zainteresowanych kurierem do Niemiec w najbliższym czasie nie zmaleje a wręcz przeciwnie, znacząco wzrośnie. Być może nie wszyscy oni będą często i chętnie korzystać z usług kuriera do Niemiec, ale Ci, którzy wybiorą tę formę przesyłki mogą być wystarczający aby zapewnić pracę kurierom do Niemiec.

Kolejną grupą klientów, którzy szczególnie będą zainteresowani zamawianiem kurierów do Niemiec oraz kurierów z Niemiec będą ludzie bezpośrednio związani z polskimi emigrantami w Niemczech, czyli ich rodzina. Przy pomocy kuriera do Niemiec będą wysyłać paczki zawierające najpotrzebniejsze produkty, których cena za granicą jest wyższa. Są to często paczki, które najwygodniej wysłać do Niemiec kurierem z uwagi na ich specyficzne rozmiary i wagę.

Dodatkową grupą zainteresowanych przesyłkami kurierskimi do Niemiec będą przedsiębiorcy, którzy rozszerzają swoją działalność na rynki zagraniczne. Rzetelny i wiarygodny kurier pochodzący z Polski będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż jego zagraniczny odpowiednik.

Podsumowując kurier do Niemiec może liczyć na pewną pracę nawet przez kilka najbliższych lat. Wystarczy, że ze swoją ofertą trafi do jak największej liczby potencjalnych klientów co może osiągnąć dzięki rzetelnej i uczciwej pracy. Należy jednak pamiętać, że przy zwiększonym popycie może zwiększyć się również i podaż przez co pracy może być coraz mniej. Tutaj istotne znaczenie ma fakt, że coraz więcej osób emigruje za granicę dzięki zwiększy się liczba zainteresowanych dostarczeniem swojej paczki za pośrednictwem m.in. kuriera od Niemiec.